General

Sok noni – jak działa?

Noni czyli morwa indyjska to roślina, której zdrowotne działanie dostrzegli mieszkańcy Polinezji. Dziś sok z jej owoców cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Kiedy warto go pić? Na co wpływa korzystnie?

[Właściwości]
Sok z noni jest bogaty w antyoksydanty, dzięki czemu zapobiega powstawaniu wolnych rodników. Właściwość ta sprawia, że ma on również działanie przeciwnowotworowe. Innymi substancjami zawartymi w soku z morwy indyjskiej są związki polifenolowe, które działają łagodząco w stanach zapalnych. Napój ten jest także suplementem diety bogatym w witaminy, składniki mineralne i aminokwasy egzogenne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

[Dla kogo?]
Sok z noni mogą pić niemal wszyscy w odpowiednich ilościach. Zalecaną dawką jest 20 ml dwa razy dziennie. Jest on dobry dla osób zmagających się z chorobami serca. Przeciwdziała również miażdżycy, więc osoby mające podwyższony cholesterol powinny po niego sięgać. Udowodniono wpływ tego suplementu na koncentrację i sprawność umysłową, dlatego polecany jest osobom starszym.

https://www.lubienoni.pl

Dodaj komentarz