Bez kategorii

Pomarańczowa skórka: problem wielu przedstawicielek płci pięknej

Problemem , który atakuje mnóstwo kobiet w bardzo różnym wieku jest cellulit. Jak się okazuje, atakuje on nie tylko te przedstawicielki płci pięknej, które ważą za dużo. Wbrew powszechnej opinii pomarańczowa skórka może wystąpić także u bardzo szczupłych pań. Mnóstwo osób zadaje w związku z tym pytanie jaka jest przyczyna cellulitu i co zrobić, by skóra znowu wyglądała dobrze – https://cellulit-kobiece-sekrety.pl/ .

Czym jest cellulit i gdzie najczęściej występuje?
Znaczna część przedstawicielek płci pięknej zauważa pomarańczową skórkę na udach. Należy jednak podkreślić, że może on pojawić się też na brzuchu, a nawet na biuście. Miejsca zaatakowane cellulitem są grudkowe, skóra staje się pomarszczona. To właśnie z tego powodu cellulit jest tak często określany mianem pomarańczowej skórki. To, jak duży jest zakres zmian uzależnione jest oczywiście od stopnia zaawansowania choroby. Oczywiście im bardziej zaawansowany będzie cellulit, tym trudniejsze będzie jego pokonanie.

Grudki znajdujące się pod skórą: co to takiego?
Typowe dla cellulitu grudki to nic innego, jak powiększone komórki tłuszczowe. Kiedy się powiększają, uciskają one na naczynia krwionośne i limfatyczne, które leżą w ich sąsiedztwie. Na skutek tego dochodzi do pogorszenia krążenia oraz przemiany materii w komórkach, które w konsekwencji tego o wiele gorzej przyswajają tlen i różne składniki odżywcze. Efektem tego jest natomiast znacznie wolniejsze usuwanie toksyn. Wszystkie szkodliwe substancje, a także woda zalegają w związku z tym w tkankach.

Kiedy może pojawić się cellulit?
Dzisiaj nie wskazuje się jednego czynnika prowadzącego do rozwoju cellulitu. Specjaliści zgodnie twierdzą, że przyczyn powstawania cellulitu jest przynajmniej kilka. Jedną z nich jest siedzący tryb życia. Panie , które żyją aktywnie, uprawiają sport są znacznie mniej narażone na pojawienie się znienawidzonej pomarańczowej skórki. Tym, co podnosi ryzyko wystąpienia cellulitu jest również zbyt duża ilość soli i cukru w diecie. Jeśli więc nie chcemy paść ofiarą cellulitu, lepiej wyeliminować cukier, a sól zastąpić zdrowymi i pełnymi aromatu ziołami. Mocno ciasne ubrania oraz palenie papierosów również sprzyjają powstawaniu cellulitu. Wszystko dlatego, że są to czynniki niekorzystnie odbijające się na krążeniu. Wskazuje się również na związek między cellulitem, a nadwagą, jednocześnie podkreślając – o czym napisaliśmy wyżej – że cellulit to problem również kobiet szczupłych.

Na co postawić, aby cellulit zniknął?
Przede wszystkim należy wiedzieć, że liczy się systematyczność , a także możliwie jak najszybsze rozpoczęcie walki z pomarańczową skórą. Jeśli będziemy czekać aż problem będzie mocno zaawansowany, jego pokonanie może stać się bardzo trudne. Pomocne w walce z pomarańczową skórką są wszystkie metody , których celem jest oczyszczenie organizmu, usunięcie nadmiaru wody, usprawnienie krążenia. Jeżeli cellulit jest dopiero w początkowym stadium rozwoju, stosowanie drastycznych metod nie jest konieczne. Pomogą regularne spacery, a także ruch o średnim nasileniu. Specjaliści polecają szczególnie jogging, spinning, trening interwałowy, skakanie na skakance. Warto wykonywać ćwiczenia na dolne partie ciała , a także brzuch (są to miejsca, na których problem lokuje się najczęściej). Duże znaczenie ma również dieta. Obowiązkowo należy zmniejszyć ilość spożywanej soli (najlepiej w ogóle ją wyeliminować z diety). Sprzyja ona bowiem gromadzeniu wody w organizmie. Podobnie jest z cukrem. W aptekach znaleźć można specjalistyczne preparaty, których skład dobrano tak, aby usprawniały one usuwanie wody. Wspomóc można się również masażami , które powinny być jednak wykonywane przez specjalistów. W warunkach domowych można ukrwienie poprawić samodzielnie, wykonując naprzemiennie zimny i ciepły prysznic. Miejsca, które zaatakował cellulit warto również szorować codziennie szorstką gąbką. Dobrym wyborem są również myjki z wypustkami. Dostępne są w każdej drogerii, a na ich zakup nie wydamy wiele. Dobrze wprowadzić również do pielęgnacji kosmetyki antycellulitowe. W każdej drogerii znaleźć można aktualnie niemały wybór takich kosmetyków. Pomaga regularne sięganie po peeling z kawy, który samodzielnie można przygotować w domu.

Cellulit to coś więcej niż tylko problem natury estetycznej. Należy wiedzieć, że mocno zaawansowane zmiany nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale wywołują również ból. Dlatego tak ważne jest, aby nie doprowadzić do jego wystąpienia. Kiedy jednak już się pojawi, należy możliwie jak najszybciej zacząć z nim walkę. Na szczęście aktualnie wiemy już co robić, aby cellulit zniknął, a skóra znowu prezentowała się doskonale.

Dodaj komentarz